Svátek má: Vladimír

Regiony

Velikost textu:

Do Pelhřimova a Žďáru nad Sázavou za oslavami 100 let republiky

Do Pelhřimova a Žďáru nad Sázavou za oslavami 100 let republiky

V duchu motta celokrajských oslav Proletí 100letí se v rámci programu Festivalu Pelhřimov – město rekordů 2018 představí doprovodný program plný symbolů první republiky.

Informační leták
6. června 2018 - 11:00

Po Jihlavě je Pelhřimov v pátek 8.června 2018 v podvečer další plánovanou zastávkou pro podívanou nevídané akrobatické show. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Kraje Vysočina.

Na zmíněné show nebudou chybět velkolepé pyrotechnické efekty nebo například největší česká vlajka. Program krajských oslav republiky v podobném duchu čeká o den později, tedy v sobotu 9. června 2018, i na návštěvníky Dne Žďáru.
 
Vedení města Pelhřimov a zástupci místní základní umělecké školy převezmou na Galavečeru rekordů část symbolického krajského stromu, který dozdobí dle vlastní fantazie a v září při vyvrcholení krajských oslav republiky vloží svou část stromu mezi ostatní okresy.

V sobotu poputuje další část stromu do rukou vedení Žďáru nad Sázavou.


Svou krajskou, národní i celosvětovou premiéru si v Pelhřimově 8. června odbyde „lunaparková“ kovová atrakce ve tvaru pro náš národ symbolické obří osmičky.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)