Svátek má: Čeněk

Regiony

Velikost textu:

Dlužíš, tak zaplať! I pohřeb ti zařídím! Recidivista už je za katrem

Dlužíš, tak zaplať! I pohřeb ti zařídím! Recidivista už je za katrem

Jihlavští kriminalisté objasnili závažný případ násilné trestné činnosti spáchané na starším muži. Pachatel se za použití lsti dostal do jeho bytu, kde obyvatele fyzicky i slovně napadal.

Ilustrační foto
12. září 2018 - 11:00

Ne dosti na tom - vydíral ho a odešel až po několika hodinách s odcizenými věcmi. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Policie Jihlava.

Případ se stal v sobotu 1. září v Jihlavě. Pachatel v ranních hodinách přišel k bytu staršího muže. Ten otevřel a neznámý muž mu začal tvrdit, že dluží na zdravotním a sociálním pojištění. Pachatel stále na muže tlačil, snažil se ho přimět k vydání peněz nebo nějaké věci a odmítal odejít.

Když neuspěl, nabízel staršímu muži vypravení pohřbu, přinesl si s sebou i formuláře a vyžadoval vyplacení zálohy, což obyvatel bytu opět odmítl. Proto vyvíjel na staršího muže ještě větší tlak, slovně i fyzicky ho napadal, přičemž použil při útoku i dřevěný předmět.

V bytě vzal různé cennější věci, včetně televizoru, který odmontoval ze stěny. Z bytu odešel až po několika hodinách, předtím ale ještě pod pohrůžkou dalšího násilí přinutil vyděšeného obyvatele bytu podepsat prohlášení, že mu věci daroval.

Minulý týden ve středu kriminalisté podezřelého muže v Jihlavě vypátrali, zadrželi ho na ulici a skončil v policejní cele. Obviněný muž skončil ve vazbě, má za sebou bohatou trestní minulost, byl již více než dvacetkrát soudně trestán, zejména za majetkovou a dále také za násilnou trestnou činnost.

Zadrženému hrozí až desetiletý trest.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: PČR)