Svátek má: Igor

Regiony

Velikost textu:

Další mamut pro Aleše Hocha

Další mamut pro Aleše Hocha

V pondělí 15.května 2023 proběhlo v pavilonu Anthropos Moravského zemského muzea slavnostní vyhlášení 4.ročníku Ceny Karla Absolona za popularizaci archeologie – Zlatý mamut.

Předání ocenění
29. května 2023 - 11:00

Cenu udělují tři významné archeologické instituce: Archeologický ústav Akademie věd Brno, Moravské zemské muzeum a Ústav archeologie a muzeologie Filozofické fakulty Masarykovy univerzity, a to ve čtyřech různých kategoriích.V muzejní kategorii se vzhledem k celkové konkurenci umístil na vynikajícím 3. místě společný projekt Muzea Vysočiny Jihlava, Městského kulturního střediska Třebíč a města Třebíč nazvaný příznačně: Zmizelá Třebíč. Autory projektu jsou Aleš Hoch a Martin Košťál. Jedná se o prezentaci rozsáhlého záchranného archeologického výzkumu Karlova náměstí ve formě interaktivní expozice, knihy a doprovodných přednášek. Komise ocenila vzorovou spolupráci archeologů s investorem při zpracování a následné prezentaci výsledků archeologického výzkumu především směrem k místním občanům.

Zlatý mamut 2022 – vyhlášení

Zlatý mamut 2022 – hodnocené projekty

Pro archeologa jihlavského muzea Aleše Hocha je bronzový mamut již druhým oceněním za popularizaci archeologie – v roce 2020 získal Zlatého mamuta za realizaci interaktivní výstavy Svět středověkých her. Tato výstava je koncipována jako putovní a je o ni stále velký zájem, v nejbližší době bude k vidění v Chrudimi.

NovinkyVysočina.cz informovala Dana Oberreiterová, tisková mluvčí, Muzeum Vysočiny Jihlava, p.o.

(rp,novinkyvysocina.cz,foto:Jan Caga)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
67%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
16%