Svátek má: Adriana

Regiony

Velikost textu:

Cyklisté opět projeli Vysočinou pro děti po onkologické léčbě

Cyklisté opět projeli Vysočinou pro děti po onkologické léčbě

Desítky tisíc korun pro onkologicky nemocné děti vynesla letošní charitativní jízda Na kole dětem Vysočinou.

Aktéři cyklojízdy Vysočinou
16. září 2018 - 11:00

Přes dvě stovky cyklistů se podle údaje organizátorů sešly v sobotu 8. září ráno v Telči, aby i letos doprovodily mistra světa v jízdě na vysokém kole Josefa Zimovčáka při jízdě na pomoc dětem.

Vysočinou se jelo už poosmé, tradičně z Telče přes Třešť do Jihlavy a poté přes vodní nádrž Hubenov a Batelov zpět do Telče. Účastníci na 75 kilometrech nastoupali 1.030 výškových metrů. Slunečných 20 stupňů Celsia akci přálo.

Jízdy nadačního fondu Josefa Zimovčáka Na kole dětem podporují a propagují nadační aktivity a veřejnou sbírku na rekondiční pobyty dětí po náročné onkologické léčbě. Veřejná sbírka probíhá formou  příspěvků na zvláštní bankovní účet, do sběracích pokladniček na akcích nebo prodejem tematických předmětů.


Jak sdělil vedoucí projektu Josef Zimovčák, nashromáždili cyklisté do pokladničky během letošní jízdy Vysočinou 25.644 Kč. Dalšími 20 tisíci přispělo město Jihlava, 7 tisíc přidala Třešť, 5 tisíc Telč a 2 tisíce městys Batelov.

V Telči navíc přibylo od lidí dalších 7.873 Kč po otevření tamní pokladničky z akce Dny evropského kulturního dědictví. Obce a organizace na trase přispívají také občerstvením pro cyklisty.

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy - zkráceno)