Svátek má: Matěj

Regiony

Velikost textu:

Cizinec chtěl po své oběti cigaretu. Nedostal ji, tak dal muži pěstí

Cizinec chtěl po své oběti cigaretu. Nedostal ji, tak dal muži pěstí

Rychlý průběh měl incident mezi dvěma muži v obci Polná. Cizinec z tamní ubytovny dostal chuť na tabák, hledal i záminku, jak si na někom vybít vztek. Nic z toho, policie ho vzápětí zadržela.

Zadržený násilník
15.duben 2017 - 11:00

Kriminalistům z oddělení obecné kriminality územního odboru Jihlava se ve velmi krátké době podařilo objasnit loupežné přepadení, které se odehrálo v Polné uplynulou neděli 9. dubna kolem třiadvacáté hodiny v noci.

Neznámý muž zde na ulici v blízkosti tamního restauračního zařízení nejdříve požadoval po devětapadesátiletém muži cigaretu. Ten ale jeho požadavek odmítl. Pachatel na to měl zareagovat použitím násilí a muže měl napadnout a začít mu prohledávat kapsy jeho oblečení.

Napadený muž se snažil bránit a volal o pomoc. Pachatel se po chvíli zřejmě zalekl, svého jednání zanechal a z místa činu utekl. Napadenému muži způsobil lehké zranění, ale nic mu neodcizil.

Muž ihned kontaktoval tísňovou linku a na místo vyjela nejbližší policejní hlídka a poté také výjezd služby kriminální policie a vyšetřování z územního odboru Jihlava.

Potížista: Že mi nenaliješ? Tak tady máš do nosu!

Kriminalisté začali intenzívně pátrat po možném pachateli loupežného přepadení. Skvělá místní znalost policistů napomohla vytipovat možného pachatele, kterého během několika hodin po spáchání loupežného přepadení zadrželi. Jednalo se o dvaadvacetiletého cizího státního příslušníka, který se zdržoval na místní ubytovně.

Vyšetřovatel zahájil jeho trestní stíhání a muže obvinil ze spáchání trestného činu loupeže. Cizinec je stíhán na svobodě. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody v trvání dvou  až deseti let.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: PČR)