Svátek má: Kamila

Regiony

Velikost textu:

Cihla k cihle. V Třebíči se uskutečnilo druhé kolo soutěže

Cihla k cihle. V Třebíči se uskutečnilo druhé kolo soutěže

V prostorách Střední školy stavební Třebíč se skutečnilo druhé kolo soutěže Cihla k cihle, kterou opět pořádal Kraj Vysočina ve spolupráci s partnery.

Vítězové soutěže s radní Fialovou
8. října 2018 - 11:00

Dvoučlenná družstva 6. a 7. tříd z 21 základních škol z Vysočiny měla za úkol postavit z malých cihliček a dalších doplňků stavebnice Teifoc originální dvoupatrový rodinný dům sestávající ze dvou kvádrů.

Výsledná podoba objektu pak už byla čistě v režii soutěžících. Porotu nakonec nejvíce oslovil dům Ondry Dobrovolného a Honzy Vrabčeka ze Základní školy Komenského 6 ze Žďáru nad Sázavou.
 
Oba mladí stavitelé vsadili na jednoduchou stavbu bez zbytečných ozdob a doplňků, ale zároveň se zajímavými detaily. A přesto, že Ondra chce být jednou profesionálním hasičem a Honza vývojářem počítačových her nebo specialistou na umělou inteligenci, oba by se určitě neztratili ani v oblasti architektury nebo stavebnictví.


Práce se stavebnicí Teifoc rozvíjí u dětí fantazii, představivost, ale také jemnou motoriku a přesnost. "Naším cílem je, aby si děti přičichly k řemeslu a stavebnictví obecně touto hravou formou, a možná se některé z nich nechají v budoucnu zlákat ke studiu stavebních oborů,“ vysvětluje pro Novinkyvysocina.cz  radní pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.


Všechna soutěžní družstva měla na stavbu domu limit 3,5 hodiny. Poté jejich výtvory hodnotila odborná porota, která posuzovala celkový vzhled stavby, dodržení zadání nebo přesnost a čistotu realizace.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)