Svátek má: Radomír

Regiony

Velikost textu:

Cestovní ruch na Vysočině? Letos se bude „točit“ kolem skla

Cestovní ruch na Vysočině? Letos se bude „točit“ kolem skla

Hlavním tématem roku 2020 pro cestovní ruch na Vysočině bude sklářství. Sklářství má na Vysočině dlouhou tradici, cílem je představit práci sklářských mistrů.

Ilustrační foto
5. ledna 2020 - 11:00

Samozřejmě i výsledky sklářského řemesla, a to z pohledu slavné minulosti i významné sklářské produkce současné zaměřené na designové a autorské sklo. "Nepůjde pouze o výstavy, ale i o kontaktní prezentace v nezvyklých lokacích, nebude chybět nostalgické vzpomínání na tradiční výroby, dny otevřených dveří v zapojených sklárnách nebo tematické zaměření říjnových tradičních Dnů otevřených ateliérů,“ informovala Novinkyvysocina.cz náměstkyně hejtmana pro oblast kultury a památkové péče Jana Fischerová.
 
Vysočina  sklářská se tak po několikaměsíčním plánování stala marketingovým tématem roku. Veškeré akce zaštiťuje a propaguje destinační agentura Vysočina Tourism. První informace podá zájemcům v nové publikaci Vysočina sklářská na veletrhu Region Tour v Brně.


Krásu skla z Vysočiny včetně živých ukázek jeho výroby budou moci návštěvníci obdivovat na hlavním veletrhu cestovního ruchu Holiday World v Praze. V Kraji Vysočina proběhne během roku mnoho akcí – výstavy, odborná sympozia, výtvarné dílny, přednášky, dny otevřených dveří sklářských provozů.

S kompletní nabídkou sklářství na Vysočině se mohou zájemci seznámit během měsíční prezentace od 12. dubna do 10. května  v jihlavském obchodním domě CITYPARK.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)