Svátek má: Adriana

Regiony

Velikost textu:

Cenu naděje pro živý venkov 2018 získala obec Věžnice

Cenu naděje pro živý venkov 2018 získala obec Věžnice

Obec Věžnice získala Cenu naděje pro živý venkov ČR roku 2018 za místní spolkový život a občanskou společnost v obci.

Ze slavnostního ceremoniálu
3. října 2018 - 11:00

V konkurenci 13 krajských vítězů zvítězila u hodnotitelské komise složené převážně ze členů předsednictva Sdružení místních samospráv. Ocenění zástupci Věžnice si cenu převzali v rámci oslav Vesnice roku 2018 v Dolním Němčí na Zlínsku.

Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Kraje Vysočina.
 
Komise hodnotila obce ve dvou kolech. První krok zahrnoval výběr tří finalistů na základě charakteristik jednotlivých obcí zaslaných v přihláškách do soutěže, dále na základě internetových stránek nebo facebookových profilů každé ze třinácti obcí. Ve druhém kole zvolila vítěznou Věžnici.

Cena naděje pro živý venkov je ocenění, které je každoročně udělováno za živý spolkový a společenský život v obci, a to v rámci soutěže Vesnice roku v programu obnovy venkova. Sdružení místních samospráv ČR je garantem tohoto ocenění a vítězná obec Věžnice získala odměnu 100 000 Kč. Ocenění převzal starosta obce Věžnice Josef Málek z rukou předsedy SMS ČR Stanislava Polčáka.


Obec, je od roku 2009 realizátorem programu místní Agenda 21. V obci působí deset spolku, kteří vzájemně spolupracují na různých společenských akcích. Obec je známá, konáním celé řady tradičních společenských akcí. Vedení obce i místním spolkům se do dění daří zapojovat své občany, kteří jsou často aktivními příznivci tamějšího nejen kulturního života.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)