Svátek má: Viola

Regiony

Velikost textu:

Bylo i co obdivovat. Milovníci motorových pil měli pré

Bylo i co obdivovat. Milovníci motorových pil měli pré

Ve Štokách řvaly motorové pily. To při již 4.ročníku akce Řezbáři ve Štokách. Jde o největší setkání klubu řezbářů motorovou pilou v Česku.

Umělecká rychlořezba motorovou pilou
12. května 2019 - 11:00

Jak přibližuje starosta městyse Pavel Královec, zúčasnilo se 24 řezbářů z celé ČR, nejvzdálenější přijeli až z Teplic, Karlových Varů a Ostravy.

Vyvrcholením byla opět ukázka speedcarvingu, čili umělecké rychlořezby motorovou pilou. Soutěžící měli na vytvoření svého díla pouhou hodinu času.

"I přes chladné počasí se zde sešlo mnoho  obdivovatelů tohoto umění, kteří byli nadšeni předvedeným mistrovstvím soutěžících,“ říká starosta. Soutěž byla jako obvykle předstupněm mezinárodního klání.

„Letos v červnu se koná v německém Dorfchemnizu světový pohár v motorovém řezání s názvem HUSKY CUP řezbářů, kteří se ve Štokách objevili. Byli pozváni Petr Krejcar z Mladé Boleslavi a Radek Smejkal z Pardubic,“ informuje dál starosta.

Jedním z důvodů, proč se do Štoků protagonisté tohoto netradičního umění rádi vracejí, je podle něho výborně zvládnutá organizační činnost Miroslavem Fialou, který je duchovním otcem řezbářských setkání. Městys přispěl na soutěž částkou 25 tisíc korun.

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)