Svátek má: Gizela

Regiony

Velikost textu:

Budoucí zdravotní sestry mohou studovat se stipendiem

Budoucí zdravotní sestry mohou studovat se stipendiem

Od září mohou studenti a studentky pomaturitních nelékařských zdravotnických oborů akreditovaných MŠMT opět požádat Kraj Vysočina o třicetitisícové studijní stipendium.

Ilustrační foto
18. června 2018 - 11:00

Žádost musí být doplněna o návrh smlouvy o poskytnutí stipendia a o uzavření budoucí pracovní smlouvy s vybranou krajskou nemocnicí zřizovanou Krajem Vysočina. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Kraje Vysočina.

V nemocnici bude student po skončení studia stejný počet let, jako příjemce stipendia, pracovat. Sídlo školy, ani bydliště studenta nebo studentky nehraje roli.

„Od ledna se o stipendium přihlásilo šest studentů. Ti budou mít po zaslání potvrzení o trvání podmínek stanovených pro poskytnutí stipendia nárok na stipendium od Kraje Vysočina na další akademický rok,“ říká náměstek hejtmana  pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný.


Kraj Vysočina tedy vyplatil na stipendiích pro budoucí sestry v nemocnicích Kraje Vysočina stipendia ve výši 180 tisíc korun. Důvodem pro podporu studia nelékařských oborů ze strany kraje je stále častější odchody lidí s tímto vzděláním do méně odborných nebo jiných pracovních pozic.


(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)