Svátek má: Matěj

Regiony

Velikost textu:

Bude jich deset. Nejvyšší ocenění významným osobnostem

Bude jich deset. Nejvyšší ocenění významným osobnostem

Deset jmen doporučila krajská komise k udělení nejvyšších ocenění Kraje Vysočina v roce 2017. Hejtman Jiří Běhounek tato jména předloží 9. května ke schválení krajskému zastupitelstvu.

Z udělování ocenění v roce 2015
17.duben 2017 - 11:00

Do té doby jsou jména samozřejmě neveřejná. „Co můžeme prozradit je fakt, že letos se sešlo 31 nominací a komise pro udělování medailí navrhuje udělit v letošním roce tři dřevěné, pět skleněných a dvě kamenné medaile,“ prozradil pro Novinkyvysocina.cz Jiří Běhounek.
 
Své návrhy na udělení nejvyššího ocenění Kraje Vysočina letos předložilo 17 zastupitelů. Komise rozhodovala mezi 31 nominovanými, z nichž 22 jmen patří mužům známým například svými sportovními, uměleckými, ale i společenskými nebo podnikatelskými aktivitami, devět jmen žen reprezentuje kulturu, umění, výchovu ale i podnikatelské úspěchy.

Hejtman Jiří Běhounek byl oceněn cenou ministra vnitra

Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina jsou udělována  od roku 2008. Držitelů kamenné medaile je dosud 15, skleněnou medaili získalo do loňského roku 43 osobností a dřevěnou medaili pro naděje vlastní zatím 22 lidí. Slavnostní večer udílení nejvyšších ocenění Kraje Vysočina je naplánován na 26. října 2017.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)