Svátek má: Matěj

Regiony

Velikost textu:

Bude ještě pařák? Voda ke koupání se na Vysočině zlepšila

Bude ještě pařák? Voda ke koupání se na Vysočině zlepšila

Voda v Pilské nádrži na Žďársku se za poslední týden mírně zlepšila, i když má stále zhoršenou jakost. Před týdnem ji hygienici hodnotili dokonce jako nevhodnou ke koupání.

Ilustrační foto
19. srpna 2019 - 11:00

Zlepšila se i kvalita vody v nádržích Sedlice a Trnávka na Pelhřimovsku. Beze zněny naopak zůstává kvalita vody v nádrži Kachlička na Havlíčkobrodksu. Zákaz koupání, který hygienici prodloužili, tam platí už od konce června kvůli sinicím. Uvedli to na svém webu.

Voda se nezměnila ani u dalších třech koupacích ploch, které v posledních dnech hygienici kontrolovali. Rybníky Domanínský a Medlov na Žďársku mají stále zhoršenou jakost vody, stejně jako Břevnická nádrž na Havlíčkobrodsku. Pravděpodobnost, že koupání v nich zejména citlivějším jedincům způsobí zdravotní obtíže, je zvýšená. Proto by se měli lidé po koupání sprchovat.


Hygienici na Vysočině v letní sezoně kontrolují ve čtrnáctidenním intervalu 17 vodních ploch. Po týdnu se vracejí tam, kde se voda zhoršila. Nádrže, které kontrolovali v posledním týdnu, měly vodu teplou od 21,9 do 24 stupňů Celsia.


Čistou vodu měly minulý týden na Vysočině rybníky Malý Pařezitý u Telče, Sykovec a Velké Dářko na Žďársku, Stejskal na Třebíčsku, koupací biotopy v Třešti a v Šiklově mlýně, koupaliště v Novém Městě na Moravě a v Rouchovanech, Dalešická přehrada i zatopený lom v Horní Cerekvi.

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)