Svátek má: Sabina

Regiony

Velikost textu:

Brodský Knižní veletrh bude kvůli koronaviru upravený

Brodský Knižní veletrh bude kvůli koronaviru upravený

Třicátý ročník Podzimního knižního veletrhu v Havlíčkově Brodě bude po dohodě s hygieniky v upravené podobě, pokud ho do té doby zpřísněná opatření úplně neznemožní.

Ilustrační foto
12. října 2020 - 11:00

Doprovodné programy budou jen pro deset nebo 20 lidí. V tiskové zprávě o tom informovala ředitelka festivalu Markéta Hejkalová. Veletrh je naplánovaný na 23. a 24. října.

"Doprovodné programy jsme upravili tak, aby všechny mohly proběhnout v prostoru PEN - salonku před restaurací, kde se podle počasí odehrají buď na venkovní terase pro 20 lidí nebo ve vnitřním salonku pro 10 lidí," uvedla Hejkalová.

Už dřív řekla, že prodejní prostor v kulturním domě Ostrov bude rozdělený do dvou sektorů se samostatnými vstupy. Venku se budou zřejmě konat i křty knih a autogramiády.

Veletrh bude letos bez vstupného. "Chceme se vyhnout frontám a tlačenicím a také povzbudit návštěvníky a dát jim k jubilejnímu 30. veletrhu v tomto divném roce aspoň malý dárek," řekla Hejkalová.

V loňském roce se veletrhu účastnilo 160 vystavovatelů. O letošní ročník mělo ještě před týdnem zájem 120 vystavovatelů. V posledních dnech ale řada z nich účast odřekla, zůstává jich 83. "Což je přesně tolik, jako jich bylo před téměř 30 lety, na prvním Podzimním knižním trhu v roce 1991," uvedla Hejkalová.


K jubilejnímu ročníku vznikla i povídková kniha Země skrytých úsměvů, která v názvu reflektuje současnou povinnost nošení roušek. Podílelo se na ní 33 autorů. Jejich čtení a autogramiády budou jádrem doprovodného programu. Číst bude i Petra Dvořáková, Viktorie Hanišová, Jiří Padevět, Miloš Urban, Ivan Kraus, Jiří Grygar, Jiří Dědeček nebo Ivana Pecháčková a Michal Viewegh.

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)