Svátek má: Vavřinec

Regiony

Velikost textu:

Bezdomovec v Jihlavě zabil jiného. Je ve vazbě a hledá se svědek

Bezdomovec v Jihlavě zabil jiného. Je ve vazbě a hledá se svědek

Vězení v rozmezí od osmi do 16 let hrozí bezdomovci (31) z Jihlavska, který začátkem července u rybníka na Staré plovárně v Jihlavě napadl a usmrtil jiného muže bez domova.

Ilustrační foto
26. července 2020 - 11:00

Policisty na bezvládně ležící tělo bez známek života v lesním porostu nedaleko rybníka upozornili první červencovou sobotu před sedmou hodinou večer volající, a to prostřednictvím tísňové linky 158.

Na místo vyjeli jihlavští kriminalisté. Podařilo se jim zajistit stopy a zjistit i totožnost podezřelého. „Z výsledků prověřování a ze závěrů nařízené pitvy vyplynulo, že na úmrtí muže měla podíl cizí osoba,“ uvedla k tomu pro úplnost krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Policejním operativcům se rychle podařilo vytipovat podezřelého, který se s poškozeným právě před smrtí potkal a záhy došlo taky k jeho zadržení. Ve čtvrtek 9. července proto skončil v policejní cele.

Případ vzhledem k jeho závažnosti převzali krajští kriminalisté. „Muž byl obviněn z přečinu výtržnictví a ze zvlášť závažného zločinu vydírání spáchaného se zbraní, přičemž činem byla způsobena smrt napadeného,“ doplnil k tomu šéf krajské „mordparty“ Pavel Kubiš. Jakou zbraní došlo k útoku na poškozeného, kriminalisté neuvedli.

S postupem vyšetřování případu není ale možné vyloučit, že ještě dojde k úpravě právní klasifikace.

Kubiš prozradil, že obviněný v minulosti nebyl soudně trestán. Soud na něj uvalil vazbu a policisté ho proto eskortovali do příslušného typu věznice. Případ kriminalisté stále vyšetřují.


Kriminalistům se podařilo zjistit, že konflikt mezi bezdomovci měla vidět řada lidí, která kolem něj prošla. Jeden ze svědků měl obviněného dokonce okřiknout. Právě tohle svědectví kriminalisty v této chvíli zajímá úplně nejvíc a žádají svědka, aby se jim prostřednictvím tísňové linky 158 sám přihlásil. Na stejné telefonní číslo se mohou obracet i ostatní občané, kteří k případu mohou sdělit jakékoliv další informace.

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)