Svátek má: Ilona

Regiony

Velikost textu:

Autoopravářem 2017 je Martin Zvoník z jihlavské automobilní

Autoopravářem 2017 je Martin Zvoník z jihlavské automobilní

Krajské kolo soutěže Autoopravář junior 2017 prověřilo mladé muže i dívku a ocenilo ty nejzručnější. Zkoušku zvládl nejlépe Martin Zvoník ze Střední školy průmyslové, technické a automobilní Jihlava. 

Vítězové Autoopravář junior 2017 
6.březen 2017 - 08:01

Druhé místo patří jeho spolužákovi Filipu Novotnému a pomyslný bronz získala v silné konkurenci chlapců autoopravářka z VOŠ a SOŠ zemědělsko-technické z Bystřice nad Pernštejnem Michaela Loubová.
 
Soutěž, které se zúčastnilo celkem osm středních škol z Vysočiny, organizovala krajská Střední průmyslová škola Třebíč, jejíž studenti se právě kvůli organizaci soutěže nezúčastnili.

Osobně pogratulovat vítězům přijela i krajská radní pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová, která třem nejlepším přivezla dárek v podobě aku vrtačky.
 
Teoretickou část představoval test na počítači, praktické znalosti a dovednosti pak soutěžící prokazovali v dílnách odborného výcviku školy na ulici Žďárského v Třebíči.

Mladí odborníci z Vysočiny si převzali ceny v krajském sídle

„Cílem pravidelných soutěžních setkání žáků a jejich pedagogů je standardizace znalostí a dovedností absolventů automobilních škol a učilišť, a to s významným ohledem na požadavky zaměstnavatelů v kraji,“ informovala Novinkyvysocina.cz ředitelka soutěže Petra Hrbáčková ze Střední průmyslové školy Třebíč.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)