Svátek má: Radana|Radan

Regiony

Velikost textu:

Architekti pozor! Hledá se Stavba roku Kraje Vysočina 2017

Architekti pozor! Hledá se Stavba roku Kraje Vysočina 2017

Investoři, architekti, projektanti a stavební firmy mohou pro své realizace získat titul Stavba roku Kraje Vysočina 2017 v několika kategoriích.

Ilustr. foto: Vítězové soutěže roku 2015
5. března 2018 - 11:00

Je jich šest: Novostavby občanské vybavenosti, Rekonstrukce staveb občanské vybavenosti, Revitalizace veřejných prostranství, Dopravní a inženýrské stavby, Průmyslové a technologické stavby a Vodohospodářské a ekologické stavby. Do šestnáctého ročníku lze přihlásit novostavby a rekonstrukce z období 2016-2017.
 
Registrace staveb už probíhají a uzávěrka přihlášek je v pátek 11. května. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Kraje Vysočina.

Pak zasedne odborná porota, která mimo jiné posuzuje například architektonické vyznění díla, začlenění do prostředí, prostorové a funkční řešení od koncepce po detail.

Kraj Vysočina podpořil stavbu domova pro seniory v Jihlavě

Realizace na druhém místě obdrží Čestné uznání. Soutěžní stavby mohou také obdržet individuální ocenění v podobě Ceny hejtmana, Ceny ČKAIT nebo Ceny veřejnosti.
 
Slavnostní galavečer s vyhlášením výsledků je naplánován na pondělí 18. června do Žďáru nad Sázavou (Kino Vysočina) a jeho součástí bude dekorování vítězů Studentského projektu a Učně roku.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)