Svátek má: Matěj

Regiony

Velikost textu:

A je to tady! Most v Třebíči bude otevřen 22. dubna

A je to tady! Most v Třebíči bude otevřen 22. dubna

Práce na stavbě mostu přes řeku Jihlavu v Třebíči na silnici spojující město s židovskou čtvrtí finišují. Nový jednopólový most bude širší o jeden jízdní pruh.

Most v Třebiči v době rekonstrukce
12.duben 2017 - 11:00

„Jakmile budou položeny asfaltové vrstvy, dokončeno vodorovné a i svislé dopravní značení a osazeny bezpečnostní prvky jsme připraveni most v režimu předčasného užívání zprovoznit. Jako reálný termín vidíme 22. dubna, ale poslední slovo bude mít místní speciální stavební úřad a police ČR“ informoval Novinkyvysocina.cz radní pro oblast dopravy a silničního hospodářství Jan Hyliš.
 
Římsy mostu jsou z bílého betonu opatřené příčnou striáží, zábradlí je kované a nově bude most osazen zdobným veřejným osvětlením. Na nový most se těsně před dokončením vrátí socha svatého Jana Nepomuckého, která je nyní uložená v depozitáři.

Dojde i k rekonstrukci schodiště na kraji mostu ve směru k bazilice svatého Prokopa, na které byl stejně jako na ostatní obklady použit čistě regionální materiál – hornina durbachit.

U Podklášterského mostu v Třebíči se už dokončují chodníky

Demolice a stavba nového mostu začala loni na jaře, dokončení bylo naplánováno ještě na závěr loňského roku, z důvodu časové tísně byl termín o cca čtyři měsíce posunut.

Nový most za cca 50 miliónů korun zaplatil Kraj Vysočina ze svého rozpočtu.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)