Svátek má: Státní svátek

Regiony

Velikost textu:

140 tisíc respirátorů míří do škol a školských zařízení

140 tisíc respirátorů míří do škol a školských zařízení

Kraj Vysočina tento týden obdržel 140 800 kusů respirátorů FFP2 pro 513 škol a školských zařízení. Během středy a čtvrtka probíhalo ve skladu hasičského sboru Kraje Vysočina balíčkování.

Distribuce repirátorů na Vysočině.
11. října 2020 - 11:00

Samozřejmě podle pokynů ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a následně byla většina ochranného materiálu převezena na redistribuční místa. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Kraje Vysočina.

S rozvozem vypomáhali hasiči a s distribucí v rámci spádové oblasti ochotně pomáhají obce a statutární město Jihlava.

Veškeré informace o možnosti vyzvednutí pomůcek dostanou školy prostřednictvím e-mailu, předpokládá se, že už v pondělí bude většina zásilek ve školách. Přidělení respirátorů v rámci škol je v kompetenci ředitelů.


Například pro střední školy na Havlíčkobrodsku jsou respirátory připravené na Gymnáziu Havlíčkův Brod, pro okres Pelhřimov je ochranný materiál složen na pelhřimovské průmyslovce. Výjimkou je pouze distribuce respirátorů pro střední školy v okrese Jihlava, kde je uzlovým místem výdeje krajský odbor školství, mládeže a sportu na Věžní ulici.

Distribuce do uzlových měst a škol proběhla díky nadstandardnímu vstřícnému přístupu spolupracujících úřadů bez komplikací a velice rychle.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)