Svátek má: Richard

Regiony

Velikost textu:

101 let Anny Tomkové. Ráda přijímá návštěvy u šálku melty

101 let Anny Tomkové. Ráda přijímá návštěvy u šálku melty

Ve svých 101 letech se paní Anna Tomková z Jihlavy těší ze tří vnoučat a čtyř pravnoučat, z nichž nejmladší je 1,5 roku. Životní jubileum oslavila paní Anna 22.února.

Anna Tomková s Martinem Kuklou.
27. února 2020 - 11:00

„Nejraději mám meltu, je přírodní a piju ji celý život. Nejraději si ji dávám když přijdou kamarádky. Dnes už špatně slyším a hůře se pohybuji, ale to mi nebrání být v kontaktu s okolním světem,“ říká paní Anna a probírá se rodinnými fotografiemi, na nichž jí fotograf zachytil v 19 letech.

Ke 101 narozeninám paní Anně Tomkové gratuloval náměstek hejtmana pro oblast ekonomiky a majetku Martin Kukla. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Kraje Vysočina.
 
Paní Anna se narodila na Valašsku, rodiče v Rožnově pod Radhoštem vychovávali celkem sedm sourozenců. Vystudovala obchodní živnostenskou školu, během druhé světové války pracovala ve vsetínské zbrojovce.


Řadu let pracovala jako vedoucí fakturantka, do Jihlavy se přivdala a stáří tráví se svým jediným synem Emanuelem a jeho manželkou v nenápadném rodinném domě blízko centra krajského města. I přesto, že paní Annu trápí sluch, zrak a už se hůře pohybuje, ráda přijímá návštěvy a ráda si pochutná na dobře připraveném jídle a ještě raději vzpomíná.

„Obrovský díl na skvělé kondici paní Tomkové má zcela jistě její rodina, která se o ní v tomto vysokém věku příkladně stará a je jí velkou oporou. Jde o ukázkové propojení generací,“ uvedl po návštěvě jubilantky Martin Kukla, kterého velice potěšilo, že paní Anna mezi dárky nejvíce ocenila jeho vlastnoručně vyrobený med.

(pšt, hasicskelisty.cz, foto: Kraj Vysočina)