Svátek má: Alois

Politika

Velikost textu:

Zimola chtěl vidět na vlastní oči, co způsobuje byznys s chudobou

Zimola chtěl vidět na vlastní oči, co způsobuje byznys s chudobou

"V Ústí nad Labem jsem kromě jiného navštívil sociálně vyloučenou lokalitu. Chtěl jsem vidět na vlastní oči, co způsobuje byznys s chudobou," svěřil se na svém facebookovém profilu první místopředseda ČSSD Jiří Zimola a sklidil řadu ohlasů.

Jiří Zimola v Ústí nad Labem
11. června 2018 - 08:36

"To, co jsem viděl, mě utvrdilo v tom, že řešení sociálně vyloučených lokalit a byznysu s chudobou, do kterého jsou zapojení i někteří aktivní politici, bude muset být jedním z prvořadých úkolů nové vlády," míní Jiří Zimola.

"Opět jim dáte byty, které vybydlí. Pokud si být nebudou muset koupit a platit hypotéku, tak nebudou mít žádnou odpovědnost. Vydejte jim přesně odměřený materiál, ať si to opraví sami. Jinak budete stejní   jako všichni od  roku 1948. Dnes máte třetí generaci,  co nikdy neviděla nikoho ráno vstát z postele a jít do práce. Hlavně co dělají neziskovky pro začleňování? Výsledky by měly zveřejnit. Kolik dostaly peněz, kolika lidem sehnaly práci?  Kolika dětem pomohly,  aby mohly na střední školu, předpokládám při tom množství peněz, že po základní škole jdou na učiliště. Jinak jsou to jen plané řeči a tunel na peníze," reagovala na Zimolův příspěvek  jeho čtenářka.

"Přístup ke vzdělání pro děti musí být jedna z priorit. Obnovení pracovních návyků samozřejmě také," poznamenal k tomu Jiří Zimola.

"Jen aby vám to netrvalo dalších 70 let a aby to nebyli zase jen blbý politický keci jako do ted," komentoval příspěvky v diskusi další čtenář.

"Tak dlouho to rozhodně nepotrvá ;-)," mínil Zimola."Dokud budou Romové naprosto spokojeně žít ze sociálních dávek, vůbec nic se nezmění. Ty by se zpočátku měly podmínit alespoň tím, že začnou uklízet nepředstavitelný nepořádek, který nadělali. Pokud nemají práci, mohou provádět veřejně prospěšné práce. Těch je vždy dost. Kdo by odmítl, dávky nedostane. A další podmínkou by mělo být, že budou posílat děti do školy. Přece není možné, aby už celá desetiletí žili stále stejným způsobem života jako ve středověku a nedokázali se alespoň trochu začlenit. Pořád se o tom mluví a nic se neděje," pohoršeně napsala další diskutující žena.

"Speciální systém musí být pro práceschopné zásluhový. Neochotným přispívat společnosti by měla být od státu vyslovena ochota živit je. Bez toho se nepohnete. Je hezké, že jste začali také pořádat spanilé jízdy jako Babiš," pochválil Zimolu další čtenář.

"Jako samoživitelka jsem byt nedostala a Romové byty dostanou ptám se proč? Proč poslanci rozdělují společnost? Pravidla i zákony mají platit pro všechny stejně ale neplatí. Opět se ptám proč? Dočkám se odpovědi?" vyzvala Zimolu jiná čtenářka, aby se dozvěděla od Jiřího Zimoly, že

"Zákony musí platit pro všechny stejně. Současný systém je nastavený nesmyslně a umožňuje navíc s chudobou obchodovat. To musíme zarazit."

"Jediné a správné řešení je nedávat žádné příspěvky na bydlení. Abych mohl bydlet,  musím chodit do zaměstnání. A upřímně ono, když budu vědět, že to za mě stát zaplatí,  tak proč se budu snažit vůbec něco schánět," napsal další čtenář k příspěvku, ke kterému stále přibývají názory.

(ps, facebookový profil Jiřího Zimoly, Prvnizpravy.cz, foto: z facebookového profilu)