Svátek má: Milan

Politika

Velikost textu:

Zbořil: Dneska už skoro nikdo neví co ta sociální demokracie vlastně je...

Zbořil: Dneska už skoro nikdo neví co ta sociální demokracie vlastně je...

<< VIDEO >> Sobotka, Chovanec, Zaorálek nejsou žádnými nepopsanými listy na politické scéně nebo v ČSSD a nemůžeme od nich očekávat i přes jejich veškeré verbální proklamace nějakou vzájemnou loajalitu, říká v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz  Zdeněk Zbořil.

Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz
17. června 2017 - 03:20

Jaké události přinesl tento týden? A co vy na to pane Zbořile?

Jsme svědky vzniku mocenského triumvirátu v ČSSD, i když z historie víme, že tento systém nebyl úspěšný a skončil diktaturou jedince...
"Ano tehdy ve starověkém Římě chtěl triumvirát zachraňovat republiku, ale nakonec to vše skončilo vítězstvím jednoho z nich, což vedlo k diktatuře, dá se říci i tyranii. Použít tento výraz pro to co se děje v ČSSD, tak to je taková humorná metafora a jestli můžeme něco zpochybnit u nových tří vůdců ČSSD, tak je to jistá neochota navzájem intenzivně spolupracovat, ačkoliv mluví o upevnění jednoty a demokratických principů," uvedl v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz  Zdeněk Zbořil.
 
Francouzské volby dopadly krutým výpraskem socialistů a nyní si mnozí Francouzi začínají uvědomovat, že Macron asi nebude taky ten pravý.
"Francouzští socialisté utrpěli největší porážku od poloviny 19.století a přitom to Hnutí Vpřed! vede člověk, který je ne snad prominentním zaměstnancem velkých bankovních domů, ale jistě bude tím kdo s nimi bude nejvíce spolupracovat,"upozornil Zdeněk Zbořil.

V Perském zálivu se proti Kataru postavili jiné arabské země, ač mají stejný náboženský směr a stejné státní zřízení.
"Tam došlo k nějakému lámání chleba, už ani ne mezi politickými nebo náboženskými  entitami, ale mezi bankovními domy. Zamysleme se nad tím proč Hillary Clintonová převedla peníze svého fondu do Kataru a proč Donald Trump jel do Saúdské Arábie...," ptá se v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz  Zdeněk Zbořil.

Podrobnější analýzu si můžete poslechnout v následujícím rozhovoru pro Prvnizpravy.cz.

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)