Svátek má: Zita

Politika

Velikost textu:

ODS děsí, ale znáte to. Nepřítel, úhlavní nepřítel a koaliční partner?

ODS děsí, ale znáte to. Nepřítel, úhlavní nepřítel a koaliční partner?

Občanští demokraté představili závěrečnou fázi kampaně před nadcházejícími volbami do Poslanecké sněmovny. "Předvolební kampaň by měla být o programu a souboji argumentů jinak  Česku hrozí  pád na politické dno v podobě vlády populistů s komunisty," míní představitelé ODS.

Zbyněk Stanjura, Petr Fiala a Alexandra Udženija
11. října 2017 - 08:29

"Poprvé od roku 1989 vážně hrozí, že jedna politická strana -  strana jednoho muže - získá většinu v parlamentu a klekne na Českou republiku. V tom mu můžou pomáhat komunisté a SPD Tomia Okamury. To vnímáme jako pád na politické dno a nejvážnější ohrožení české demokracie od roku 1989 a jsme připraveni tomuto scénáři zabránit," prohlásil druhé říjnové úterý  předseda ODS Petr Fiala.


"Česko potřebuje silnou pravici, a nikoliv rozdrobenou politickou scénu, která vyhovuje Andreji Babišovi a jeho případným koaličním partnerům z KSČM a SPD. Proto se obracím na voliče a žádám je, aby přišli k volbám a zvážili podporu ODS,"  apeluje Petr Fiala na voliče.

"Vládní strany se tváří, že se jich poslední 4 roky netýkají. Ve všech klíčových oblastech a resortech, které by za ekonomického růstů měly být výkladní skříní každé vlády, tato koalice neudělala nic, někde ještě i škodila. V oblasti bezpečnosti snížila rozpočet, v oblasti důchodů zrušila druhý pilíř a neudělala vůbec nic - důchody narostly reálné méně, než za předchozí krizové vlády a výhled do budoucna není žádný. V oblasti infrastruktury jsme se dozvěděli, o čem vládní politici sní, ale výsledky mají znovu zoufalé. Postavili méně dálnic, než předchozí vláda v dobách hluboké hospodářské krize. ODS nabízí program, který řeší všechny aktuální otázky - nízké mzdy, absurdní a rostoucí byrokracii, bezpečnost či náš vztah k Evropě. Víme nejen to, co je třeba dělat, ale víme také, jak to dělat,“ upozornila zase  1. místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija."Deset  dnů před volbami hrozí, že největší iluzionista české politiky sestaví buď jednobarevnou vládu, nebo slepí koalici s komunisty. My uděláme vše pro to, aby se to nestalo. Využijeme těchto deset dní na to, abychom přesvědčovali lidi, že politika má být slušná, má mít obsah a má v ní rozhodovat program. Budeme pokračovat v Modré vlně: naší kampani za dobrý program, za nižší daně, za méně byrokracie, za investice do vědy, výzkumu, vzdělání a infrastruktury. Budeme říkat lidem, že jsme jednička ve snižování daní a zvyšování mezd, v boji s byrokracií, v prosazování českých zájmů v EU, v ochraně malých živnostníků a podnikatelů. Jsme jednička pro ty, kteří si váží vlastní svobody,“ dodává předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.

Na závěr setkání představitel ODS se  zátupci médii  si politikové ODS Zbyněk Stanjura, Petr Fiala a Alexandra Udženija tvářící se celou dobu přísně, vzali do rukou plakáty a předstoupili před fotografy a kameramany.

Na výzvu jednoho hocha z hloučku lidí  s přístroji a s objektivy k politikům ...  "Můžete se trochu usmát!" reágoval bývalý rektor Masarykovy univerzity podrážděně: "Tohle, co tu držíme není vůbec k smíchu!"

Ukázali jsem fotografie jednomu zkušenému několika volbami ostřílenému komentátorovi, který  dodal často užívaný citát prezidenta Zemana .. "Nepřítel, úhlavní nepřítel a koaliční partner."

(ps, Prvnizpravy.cz, foto: ps)