Svátek má: Alžběta

Byznys

Velikost textu:

Na mapy ve školním atlasu si po Ukrajincích stěžují už i Marťané

Na mapy ve školním atlasu si po Ukrajincích stěžují už i Marťané

"Dne 6. února 2018 obdržela Kartografie PRAHA oznámení o plánované návštěvě diplomatické mise z Marsu. Marťanům vadí, že vyobrazení planety Mars je zaměnitelné s vyobrazením planety Venuše a žádají o stažení atlasu ze všech škol," píše se na webu kartografického vydavatelství.

Kachna a ještě tomu na neděli
11. února 2018 - 08:15

"Představitelé této planety ve svém dopise upozorňují vydavatelství na nevhodné zobrazení planety Mars na straně 8 uvedeného atlasu. Marťanům vadí, že vyobrazení planety Mars je zaměnitelné s vyobrazením planety Venuše a žádají o stažení atlasu ze všech škol," uvádí se dál v rubrice, ve které jsou jinak uváděny nesmyšlené novinky a nyní i stanoviska kartografů k zobrazování sporných území."Plánovaná návštěva diplomatické mise se má vzhledem k velké vzdálenosti uskutečnit 1. dubna  2018 a termín akreditace televizních společností a novinářů bude včas oznámen," píše se závěrem a předčasně před aprílem na webu  Kartografie PRAHAŘíká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co si právě čtete, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N .T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté" se zvukově podobá německému die Ente, česky tedy Kachna. Nu a tak Prvnízprávy.cz pečou Kachnu na neděli ...


Aby bylo jasno, proč tentokrát Kachna na neděli přilétla od  kartografů, uvádíme pro jistotu nekachní odkazy na události, které vedly  kartografy k napsání své vlastní kachny.

(ps, Prvnizpravy.cz, foto:ps)