Svátek má: Laura

Regiony

Velikost textu:

V záři slunce: Senioři z Vysočiny si užívají letní tábor

V záři slunce: Senioři z Vysočiny si užívají letní tábor

Sezóna letních táborů je v plném proudu a ve Svratce probíhá i seniorský pobytový tábor, organizovaný Krajem Vysočina ve spolupráci se Senior Pointem Havlíčkův Brod.

Senioři z Vysočiny
20. července 2018 - 11:00

Padesát seniorů z celé Vysočiny tráví od 17.července pět táborových dní se vším všudy. Program tábora tvoří celotáborová hra, ranní rozcvičky, dopolední a odpolední zaměstnání, či výlety. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Kraje Vysočina.

Nechybí ani přednášky, večerní program v podobě posezení s hudbou, karnevalu či retro módní přehlídky a spousta dalších aktivit ušitých seniorům přímo na tělo.
 
„Mám radost, že tu vidím tolik aktivních seniorů pohromadě a pevně věřím, že tábor pro vás bude příjemným zážitkem, na který budete dlouho vzpomínat,“ pozdravil účastníky náměstek hejtmana pro sociální oblast Pavel Franěk při své návštěvě, kterou absolvoval společně s havlíčkobrodským starostou Janem Teclem.


Senioři si během pobytu rozhodně přijdou na své. Program na každý den je rozplánován po minutách, senioři si mohou dle svého zájmu vybírat aktivity, které jsou zaměřené na turistiku, rukodělné práce a relaxaci.

Společně pak absolvují přednášky zaměřené na zdravý životní styl, bezpečnost nebo trénování paměti. Samozřejmě je pamatováno i na odpočinek, tudíž každý den je dodržován polední klid a senioři mohou během celého dne využívat hotelový bazén nebo masáže.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)