Svátek má: Ondřej

Regiony

Velikost textu:

Tragická nehoda v Nové Říši. Zemřel nepřipoutaný mladý řidič

Tragická nehoda v Nové Říši. Zemřel nepřipoutaný mladý řidič

Policisté kraje Vysočina přijali v těchto dnech oznámení o dopravní nehodě, která se stala na silnici II/112 v obci Nová Říše.

Ilustrační foto
8. ledna 2020 - 11:00

Dvaadvacetiletý řidič s osobním vozidlem Volkswagen projížděl po silnici ve směru od Telče a jel směrem do centra obce. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Policie Jihlava.

Řidič zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy především povaze a stavu vozovky a z dosud nezjištěných příčin dostal s vozidlem smyk. Vyjel s vozidlem vpravo mimo komunikaci, kde narazil do betonového tarasu u domu a poté se vozidlo převrátilo.

Při dopravní nehodě si řidič přivodil těžká zranění a byl v ohrožení života z místa dopravní nehody  převezen do Nemocnice v Brně.  Při převozu svým zraněním bohužel podlehl. V osobním vozidle cestoval v době dopravní nehody sám.


Dechová zkouška vzhledem k závažnosti zdravotního stavu, nemohla být  na místě nehody provedena. Vozidlo policisté zajistili pro potřeby  znaleckého zkoumání.  Na vozidle byly užity pneumatiky  stanoveného typu s odpovídající hloubkou dezénu.

Dalším šetřením bylo zjištěno, že řidič osobního vozidla nebyl za jízdy připoután bezpečnostním pásem. V letošním roce se jedná v Kraji Vysočina již o druhou dopravní nehodu s tragickými následky.

(pšt, novinvyvysocina.cz)