Svátek má: Kazimír

Regiony

Velikost textu:

Kraj Vysočina si v třídění odpadu udržel stříbrnou příčku

Kraj Vysočina si v třídění odpadu udržel stříbrnou příčku

Od roku 2004 společně podporuje Kraj Vysočina a Autorizovaná obalová společnost EKO-KOM, a.s. oddělený sběr využitelných složek komunálních odpadů.

Ilustrační foto
31. května 2018 - 11:01

"Aktivity jsou od začátku zaměřeny na technickou podporu třídění odpadu a na environmentální výchovu a osvětu,“ informuje Novinkyvysocina.cz o hlavních cílech spolupráce radní pro oblast životního prostředí a zemědělství Martin Hyský.

V loňském roce vytřídil každý obyvatel Kraje Vysočina 21,3 kilogramu vytříděného papíru, 16,2 kilogramu plastů, 14 kilogramů skla a půl kilogramu nápojových kartonů. To je tedy celkem 52 kilogramů vytříděného odpadu, což je o 5 kilogramů více, než je průměr ČR. " Kraj Vysočina tak obhájil v pomyslném hodnocení krajů stříbro,“ popsal srovnání Josef Mojžíš ze společnosti EKO-KOM, a.s.
 
Tyto výsledky jsou velmi pozitivní a je patrné, že třídění odpadů není na Vysočině lidem lhostejné. To potvrzuje porovnání nejen s rokem 2016. Zlepšují se také dlouhodobé výsledky třídění.


V roce 2007 činilo množství vytříděného papíru, plastů, skla a nápojových kartonů 32,5 kilogramů na osobu za rok. Ve srovnání s rokem 2017 se tak průměrná roční výtěžnost zvýšila o 19,4 kilogramů.


(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)