Svátek má: Marek

Regiony

Velikost textu:

Obchvat Třebíče má naději, město zadá studii EIA

Obchvat Třebíče má naději, město zadá studii EIA

V Třebíči se konala Regionální dopravní konference s hlavním tématem silnice I/23. Nejdůležitějším sdělením z konference je pro město velmi pozitivní zpráva – výstavba obchvatu Třebíče je možná.

Město Třebíč
16.říjen 2014 - 08:00

Město tak bude v nejbližší době objednávat studii EIA, tedy posouzení vlivu na životní prostředí. Informoval o tom web města Třebíč.

„Je to další jasný krok, který nás posouvá blíž k realizaci obchvatu. Dopravní infrastruktura je pro rozvoj města a regionu zásadní. Pokud bude region a město Třebíč napojeno na kapacitní a bezpečnou komunikaci transevropské silniční sítě, budou se investoři o nás zajímat daleko intenzivněji než doposud,“ vysvětluje místostarosta Třebíče Pavel Pacal.

„Po změně některých parametrů kalkulačního vzorce modelu ekonomického hodnocení staveb má Třebíč naději na obchvat, je potřeba bojovat,“ prohlásil Pavel Borovička z Ředitelství silnic a dálnic.

Třebíč: Rozhledna na Pekelném kopci se otevře 17. října

„Dosavadní kritika Třebíče za to, že když optimalizujeme průtah, tak nepočítáme s obchvatem, je lichá. Příkladem je Havlíčkův Brod, kde se nyní opravují křižovatky na průtahu a město má zároveň schválen investiční záměr na obchvat,“ popisal vedoucí odboru dopravy Aleš Kratina.

(iza, Novinkyvysocina.cz, foto: Ria/Wikimedia)