Svátek má: Nora

Regiony

Velikost textu:

Staré za nové. Muž odcizil boty, ale daleko v nich nedošel

Staré za nové. Muž odcizil boty, ale daleko v nich nedošel

Třicetiletému muži z Pelhřimovska sdělili žďárští policisté podezření ze spáchání přečinu krádeže, ke které došlo na začátku září v jedné z prodejen obchodního řetězce ve Žďáru nad Sázavou.

Ilustrační foto
28. září 2019 - 11:02

Muž je podezřelý z toho, že v prodejně vzal z regálu krabici s botami v hodnotě kolem jednoho tisíce korun, které si nazul na nohy a své staré boty uložil do krabice a vrátil do regálu. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Policie Žďár nad Sázavou.

Chmaták následně prošel prostorem pokladen bez zaplacení. Za pokladnou ho však zastavil pracovník prodejny, který zavolal policejní hlídku. Policisté zjistili, že se jedná o třicetiletého muže, který byl za majetkovou trestnou činnost již v minulosti soudně trestán.

Naposledy v říjnu loňského roku a v červenci roku letošního. Byl mu uložen podmíněný trest odnětí svobody a trest obecně prospěšných prací.


Na základě shromážděných důkazů policejní inspektor sdělil muži podezření ze spáchání trestného činu. Za uvedenou trestnou činnost lze uložit až tříletý trest odnětí svobody. Policisté případ řeší ve zkráceném přípravném řízení.

(pšt, novinkyvysocina.cz, Foto: PČR)