Svátek má: Vladimír

Regiony

Velikost textu:

Novým rektorem VŠ polytechnické Jihlava je Václav Báča

Novým rektorem VŠ polytechnické Jihlava je Václav Báča

V Trůnním sále Pražského hradu se ve čtvrtek 24. července uskutečnil ceremoniál, na kterém byl doc. MUDr. Václav Báča, PhD. jmenován prezidentem republiky do funkce rektora Vysoké školy polytechnické Jihlava (VŠPJ).

Nový rektor VŠPJ Václav Báča
25.červenec 2014 - 11:00

Za Vysokou školu polytechnickou Jihlava se ho zúčastnil navržený kandidát docent Václav Báča a předseda Akademického senátu VŠPJ Bohumír Machovec. Slavnostní akt proběhl za přítomnosti ministra školství Marcela Chládka. Novinkyvysocina.cz o tom informovala vedoucí kanceláře rektora VŠPJ Hana Pospíchalová.

Docent Václav Báča byl zvolen samosprávným orgánem vysoké školy (akademickým senátem) jako kandidát na jmenování do funkce rektora ve volbách, které se uskutečnily 2. června. Dalšími kandidáty byli také Emanuel Hurych, vedoucí katedry sportů VŠPJ a docentka Eva Lajtkepová, tehdejší prorektorka VŠPJ pro studium.

Svým jmenováním se stal Václav Báča v pořadí již třetím rektorem VŠPJ (prvním rektorem byl Ladislav Jirků, v pořadí druhým rektorem Jakub Novotný), který po následující čtyři roky bude jihlavské polytechnice udávat směr.

Jihlavská polytechnika se opravuje za 15 milionů korun

Vysoká škola polytechnická Jihlava je první veřejnou neuniverzitní vysokou školou (nečlení se na fakulty) a jedinou veřejnou vysokou školou se sídlem v Kraji Vysočina. Byla zřízena v roce 2004. V současné době škola poskytuje vzdělání v 5 studijních programech (Ekonomika a management, Elektrotechnika a informatika, Ošetřovatelství, Porodní asistence a Zdravotně sociální péče) a v nich v 7 bakalářských tříletých studijních oborech: Finance a řízení, Cestovních ruch, Počítačové systémy, Aplikovaná informatika, Porodní asistentka, Všeobecná sestra a Zdravotně sociální pracovník. Kromě oboru Aplikovaná informatika a Zdravotně sociální pracovník jsou všechny obory akreditovány v prezenční i kombinované formě studia. Na škole studuje ve všech formách studia téměř 3000 studentů.

(iza, foto: VŠPJ)