Svátek má: Gabriel

Regiony

Velikost textu:

Havlíčkův Brod povede nadále staronový starosta Jan Tecl

Havlíčkův Brod povede nadále staronový starosta Jan Tecl

Nově zvolení zastupitelé města Havlíčkův Brod na ustavujícím zasedání rozhodli svým hlasováním, že funkci starosty bude i v dalším volebním období zastávat Mgr. Jan Tecl (ODS). 

Město Havlíčkův Brod
7. listopadu 2014 - 11:00

Vedle ODS zasednou ve vedení města zástupci KDU - ČSL, ČSSD a TOP 09. V radě města jejich řady doplní Broďáci – Sdružení nezávislých kandidátů a uskupení Společně za Brod.

Jak uvádí tisková zpráva města Havlíčkův Brod na začátku jednání všech pětadvacet nových zákonodárců města složilo slib, při kterém se zavázali kromě jiného ke svědomitému vykonávání své funkce v zájmu města i občanů. Zastupitelé svým hlasováním posléze rozhodli, že volba starosty, místostarostů i členů rady města proběhne na základě tajného hlasování. Jako první vstoupil do dalšího volebního období Jan Tecl, kterého do čela města poslalo svými hlasy šestnáct členů zastupitelstva.

„Jsem rád, že ve vedení radnice nedochází k významným změnám a budeme moci navázat na předchozí práci. Už to je příslib toho, že by se našemu městu mohlo v následujících čtyřech letech dařit. To bude naším hlavním cílem,“ řekl po volbě starosta města Jan Tecl.

Starostou Havlíčkova Brodu bude opět Jan Tecl (ODS)

Stejný počet zastupitelů odsouhlasil do křesel místostarostů Čeňka Jůzla (KDU - ČSL) a Libora Honzárka (TOP 09). Novou členkou vedení města a místostarostkou se se ziskem sedmnácti hlasů stala zástupkyně ČSSD Ivana Mojžyšková. V sedmičlenné Radě města Havlíčkův Brod dále zasednou Zbyněk Stejskal (ODS), Ivan Kuželka (Broďáci) a Tomáš Hermann (Společně za Brod). Nově zvolená Rada města Havlíčkův Brod se sejde v pondělí 10. listopadu 2014, zastupitelstvo bude poprvé řádně jednat v pondělí 24. listopadu 2014.

(kp,novinkyvysocina.cz,foto: Petr Novák/Wikipedia)