Svátek má: Robin

Regiony

Velikost textu:

Kraj je připraven podepsat smlouvu na stavbu obchvatu Jihlavy

Kraj je připraven podepsat smlouvu na stavbu obchvatu Jihlavy

Koncem minulého týdne uplynula zákonná lhůta pro podání námitek k výběru dodavatele silniční stavby jihovýchodního obchvatu Jihlavy části JIH. Žádný z účastníků zadávacího řízení veřejné zakázky ji pro podání nevyužil.

Ilustrační foto
8. listopadu 2022 - 11:00

Pokud vybraný dodavatel předloží v následujících dnech všechny povinné originály potřebných dokumentů, nic nebrání tomu, aby byla podepsána smlouva o dílo. Veškeré další podrobnosti bude možné komentovat v okamžiku, kdy bude smlouva podepsána oběma stranami a vložena do registrů.
 
Předmětem plnění veřejné zakázky je zhotovení díla „II/602 Jihlava – JV obchvat, část JIH“. Jedná se o novostavbu části jihovýchodního obchvatu Jihlavy, který zahrnuje propojení silnic I/38 (konec stávajícího západního obchvatu Jihlavy) a silnice II/405, včetně vybudování protihlukové stěny na stávajícím obchvatu Jihlavy v blízkosti obce Pístov. Jedná se o úsek v délce cca 2,5 km, bude ohraničený dvěma okružními křižovatkami. Tato část obchvatu je sice kratší, ale zásadně dražší, protože projekt na ní počítá s šesticí mostů. Tato část obchvatu by měla být hned po dokončení průjezdná.Kraj Vysočina na tuto stavbu může čerpat evropskou dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu až do výše 307 miliónů korun. Pokud vybraný dodavatel podepíše bez průtahů smlouvu o dílo, je možné ještě v letošním roce stavbu zahájit.

NovinkyVysočina.cz informovala Eva Neuwirthová, tisková mluvčí, Kraj Vysočina.

(rp,novinkyvysocina.cz,foto:arch.)Souhlasíte s tvrzením premiéra Fialy, že jsme ve válce?

Ano
transparent.gif transparent.gif
32%
Ne
transparent.gif transparent.gif
68%