Svátek má: Milan

Sport

Velikost textu:

Třebíč ovládla soutěže na největším evropském turnaji

Třebíč ovládla soutěže na největším evropském turnaji

Tým Třebíč Nuclears ovládl dovednostní baseballové soutěže Masters pořádané v rámci největšího evropského turnaje pro děti do desíti let. Supercup 2014 se odehrál v Praze a zúčastnil se jej rekordní počet 24 týmů z osmi zemí včetně exotického čínského výběru.

Z utkání Třebíč - Kišiněv 15:2
11. června 2014 - 07:30

Novinkyvysocina.cz o tom informoval mluvčí třebíčského klubu Robert Vávra. Takzvaný „Zlatý Superpohár“ se hrál ve své pětileté historii letos poprvé formou Coach-Ballu, tedy zjednodušené formě baseballu, při které míč nadhazuje hráčům jejich trenér, coach. Třebíč zaváhala v základní skupině turnaje pouze jednou, když hned v úvodním utkání podlehla pozdějšímu finalistovi, týmu Tigers Balashiha z Ruska, těsně 5:7.

Během třídenní akce absolvovali všichni účastníci dovednostní soutěže a v těch byli zástupci z Vysočiny mimořádně úspěšní. Celkově nasbírali ve čtyřech disciplínách 4836 bodů, které jim zajistily první příčku mezi týmy. Na pomyslných stupních vítězů se ocitli i v hodnocení mezi jednotlivci.

V soutěži o nejpřesnější nadhoz se podělili o vítězství hned dva hráči Nuclears – teprve sedmiletý Vojtěch Šabacký a Jan Klee. Oba trefili cíl pětkrát z šesti pokusů. Jen o jeden zásah méně si připsala Tereza Šustrová z Třebíče, která obsadila dělené druhé místo. V týmové souhře vnitřního pole pak hráči Nuclears zaostali za vítězem o pouhé dvě setiny sekundy.

Na hřišti si Třebíč vybrala slabší chvilku v rozhodujících bojích o postup do semifinále, když podlehla týmu Pipas Brno 4:10. Chuť si ale hráči Nuclears spravili v závěrečném duelu o sedmou příčku, během kterého dokázali obrátit nepříznivý stav utkání a porazili Volki Moskva 9:8.

V celkovém hodnocení Supercupu, které sčítá výsledky baseballového turnaje s výkony v dovednostních soutěžích, se Třebíč posunula na výborné čtvrté místo.

Baseballisté Třebíče postoupili do evropské kvalifikace

Během slavnostního zakončení pak byl tým trenéra Jana Urbánka vyhlášen ještě jednou. A to, když pořadatelé udělili Nuclears cenu fair play. Třebíčští totiž sami upozornili komisaře, že v průběžném hodnocení rozhodčí zapsali jednomu z hráčů Nuclears lepší výkon v dovednostní soutěži, než jakého dosáhl. I přesto ostatní výsledky stačily Třebíči k získání titulu Masters.

(iza, foto: Robert Vávra)