Svátek má: Státní svátek

Regiony

Velikost textu:

Vysočina je pro turismus čtvrtým nejoblíbenějším krajem ČR

Vysočina je pro turismus čtvrtým nejoblíbenějším krajem ČR

Vysočina je pro návštěvníky, turisty a cestující čtvrtým nejoblíbenějším krajem České republiky. Rozhodli tak hlasující v anketě Kraj mého srdce 2019.

Stánek Vysočiny na Holiday world 2020
19. února 2020 - 11:00

V anketě získala dvě druhá místa v kategoriích KAM na zimní dovolenou a KAM na koně a koňské stezky. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Kraje Vysočina.

Ocenění převzali náměstkyně hejtmana Jana Fischerová a ředitel Vysočina Tourism Tomáš Čihák na veletrhu Holiday World v Praze. „Turisté a návštěvníci naši Vysočinu opět podpořili. Díky nim máme dvě druhá místa, a navíc v tak tvrdé konkurenci. Jejich hlasy pro náš kraj potvrzují, že na Vysočinu jezdí hlavně za klidem a pohodou, pryč od ruchu velkých měst, to je skvělé,“ zhodnotila výsledek ankety Jana Fischerová.
 
„Turistická nabídka ostatních krajů ČR je velmi silná. Celkové čtvrté místo pro Vysočinu tak značí její nadprůměrnou oblíbenost u návštěvníků. Každopádně je považuji za výborný výsledek,“ připojil Tomáš Čihák.


Hlasování v anketě Kraj mého srdce probíhalo celkem v osmi kategoriích. Návštěvníci hodnotili kraje podle obliby a vlastních zkušeností v roce 2019, či podle toho, kam by se chtěli vydat. Vítězem se stal kraj Jihomoravský před druhým Jihočeským a třetím Libereckým.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)