Svátek má: Oto

Regiony

Velikost textu:

Gymnázium Havlíčkův Brod nabízí veřejnosti testování IQ

Gymnázium Havlíčkův Brod nabízí veřejnosti testování IQ

Gymnázium Havlíčkův Brod ve spolupráci se společností Mensa ČR nabízí pravidelné testování IQ pro veřejnost.

Gymnázium Havlíčkův Brod
10.leden 2016 - 08:00

„Oceňuji, že vedení školy se nezaměřuje jen na své studenty, ale nabízí i služby pro další občany. Testování IQ mohou využít lidé z celé Vysočiny, dosud za ním museli cestovat do Brna nebo do Prahy. Jednou z dalších aktivit, kterou škola plánuje nabídnout nejen svým studentům, ale třeba i žákům základních škol nebo seniorům, je moderní badatelské centrum,“ popisuje Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu.

Pravidelné testování IQ na Vysočině bude probíhat vždy první nebo druhý čtvrtek v měsíci od 16.00 v přízemí Gymnázia Havlíčkův Brod. „Nejbližší testování se uskuteční ve čtvrtek 14. ledna a ve čtvrtek 4. února 2016. K testování se mohou přihlásit dospělí a mládež od 14 let,“ vysvětluje ředitel školy Hynek Bouchal. Více informací najdou zájemci na webu společnosti Mensa.

Studenti na Vysočině se budou učit v nových badatelnách

Společnost Mensa provádí základní testování IQ prostřednictvím čtyřicetiminutového mezinárodně uznávaného standardizovaného testu, který je postaven na vyhledávání logických vazeb mezi grafickými symboly. Výsledek lze využít pro vstup do Mensy, při žádosti o zaměstnání nebo pro prominutí přijímacího řízení na některou VŠ.

Gymnázium Havlíčkův Brod je jednou z mála škol na Vysočině, která obdržely statut školy spolupracující s Mensou. Jde o další krok, kterým škola zvyšuje nabídku aktivit pro podporu nadání v Kraji Vysočina. Koordinátorem testování IQ aktivity na havlíčkobrodském gymnáziu je vyučující a členka Mensy ČR Zuzana Šimůnková. Novinkyvysočina.cz informoval Mgr. Ondřej Rázl z tiskového oddělení Krajského úřadu Kraje Vysočina.

(kp,novinkyvysocina.cz,foto:Kraj Vysočina)