Svátek má: Hugo

Regiony

Velikost textu:

Dilema radnice v Polné: Bazén nebo biotop

Dilema radnice v Polné: Bazén nebo biotop

Vyřešit v Polné problém s koupáním. Takový cíl si jako hlavní prioritu vytyčilo vedení radnice pro aktuální volební období v plánu města pro období 2019 až 2022.

Ilustrační foto
4. března 2019 - 11:00

Dokument v pondělí večer schválilo zastupitelstvo.  „V letošním roce musíme najít v zastupitelstvu shodu zejména na tom, jestli ve městě budeme realizovat biotop nebo nějaký bazén a případně kde,“ vysvětluje pro úplnost starosta Jindřich Skočdopole.

Jakmile by se následně v souladu s územním plánem podařilo připravit projektovou dokumentaci a sehnat finanční prostředky na zajištění téhle investiční akce, podle předběžných odhadů starosty by se mohlo začít s budováním už někdy v průběhu roku 2021.  

„Nechceme stavět vzdušné zámky. Projekt je teprve v počátcích. Pro zastupitele chceme uspořádat exkurzi na biotop do Třeště nebo také na koupaliště do nedalekých Luk nad Jihlavou a Přibyslavi. Čeká nás spoustu práce,“ avizuje.

„Musíme ale souběžně s tím ve městě najít odpovídající prostor. Jestli budeme chtít využít pozemky v majetku města, nebo ho budeme  muset odkoupit od soukromého vlastníka,“ předesílá. „Pokud budeme dělat biotop, musíme mít hlavně vodu. Zároveň je potřeba myslet na dostatečné možnosti pro parkování a další věci,“ zmiňuje.


Obyvatelé Polné se mohou v současnosti koupat v areálu rybníka Peklo, který se rozkládá na ploše 15 hektarů. Město jako jeho vlastník ho v roce 2005 nechalo odbahnit a zároveň v jeho okolí vznikla pláž a možnosti pro sportovně rekreační využití.


„První dva roky byla voda dobrá, ale pak se postupně začala zhoršovat a každoročně jsme museli řešit problémy se sinicemi,“ vzpomíná starosta. Radnice se v minulosti několikrát nejrůznějšími způsoby snažila kvalitu vody v rybníce zlepšit, ale vždy bez výraznějšího úspěchu.   

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)