Svátek má: Matěj

Regiony

Velikost textu:

Recidivní lupiči dopadeni. Mladíkům je teprve dvacet

Recidivní lupiči dopadeni. Mladíkům je teprve dvacet

Žďárští kriminalisté dopadli tři muže, kteří na Žďársku páchali zejména majetkovou trestnou činnost. Dva byli obviněni z loupežného přepadení, ke kterému došlo začátkem října letošního roku.

Mladíci už v rukou mužů zákona
10. prosince 2017 - 11:00

Spolu s případem loupežného přepadení kriminalisté objasnili dalších patnáct případů majetkové trestné činnosti, pachatele vypátrali a na konci listopadu zadrželi. Policejní komisař zahájil v souvislosti s těmito případy trestní stíhání osmnáctiletého muže z Prostějovska a dvou dvacetiletých mužů ze Žďárska.

K loupežnému přepadení došlo 4. října letošního roku na ulici Chelčického ve Žďáře nad Sázavou. Dva tehdy neznámí pachatelé zde fyzicky napadli šedesátiletého muže a odcizili mu peněženku s finanční hotovostí kolem čtrnácti tisíc korun a s doklady. Napadený muž při útoku neutrpěl zranění, které by si vyžádalo lékařské ošetření.

Dvacetiletí recidivisté jsou obviněni z majetkové trestné činnosti, ke které došlo v době ze středy 15. listopadu na čtvrtek 16. listopadu. Během této jedné noci došlo na území města Žďár nad Sázavou ke třem případům vloupání do prodejen různých společností, a dále k jednomu pokusu vloupání do jednoho z podniků.

U všech tří případů vloupání byl scénář obdobný. Vypáčené dveře, následné prohledání objektu a odcizení finanční hotovosti a věcí, a to elektroniky, drogerie, alkoholu, tabákových výrobků a potravin. Tímto jednáním tak poškozeným majitelům způsobili škodu ve výši několika desítek tisíc korun.


Dvacetiletí muži ze Žďárska se v minulosti dopouštěli majetkové trestné činnosti a byli již několikrát soudně trestáni. Soud rozhodl o jejich vzetí do vazby  a policisté je eskortovali do vazební věznice. Případ kriminalisté nadále vyšetřují.

Za spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže oběma obviněným mužům hrozí až desetiletý trest odnětí svobody. V případě obviněného osmnáctiletého muže, se může jednat o trest odnětí svobody až na dva roky.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: PČR)