Svátek má: Vendelín

Regiony

Velikost textu:

Zvyšte si své vědomosti. Třebíčské muzeum nabízí příležitost

Zvyšte si své vědomosti. Třebíčské muzeum nabízí příležitost

S blížícím se příchodem jara připravilo Muzeum Vysočiny Třebíč každoroční cyklus přednášek, které zpestří ještě dlouhé a chladné podvečery.

Muzeum Vysočiny Třebíč
4. března 2018 - 11:00

Prezentováno bude celkem pět různorodých, avšak zajímavých, témat. Tyto přednášky mají poměrně stálou návštěvnost ze stran posluchačů. 

"Za poslední roky jsme největší zájem zaznamenali v roce 2016, kdy na přednášku Věry Sosnarové s názvem Přežila jsem gulag zavítalo 150 lidí. Přijďte k nám dozvědět se něco zajímavého a třeba pokoříme i dvoustovkovou hranici návštěvníků“, uvedl pro Novinkyvysocina.cz ředitel muzea Jaroslav Martínek.
 
Jako první na třebíčský zámek zavítá 6. března například Jana Petrová ze státního zámku Jaroměřice nad Rokytnou, aby představila Příběh rodiny Questenbergů.  Připomenut bude významný vojenský velitel během třicetileté války Gerhard Questenberg, ale i jeho bratr Kašpar.

Muzeum Vysočiny Třebíč výjimečně vystavuje vzácné korouhve

Ten byl tvůrcem rekatolizační politiky v českých zemích, a dále o dvě generace mladší hrabě Jan Adam jakožto stavitel barokních Jaroměřic nad Rokytnou a též i veliký milovník a mecenáš hudby.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)