Svátek má: Viola

Regiony

Velikost textu:

V soutěži Knihovna roku zabodovala i knihovna z Vysočiny

V soutěži Knihovna roku zabodovala i knihovna z Vysočiny

Z vyhlášení soutěže Knihovna roku neodešel kraj Vysočina s prázdnou.  Zvláštní ocenění a diplom v kategorii Základní knihovna získala obecní knihovna z Horní Vsi na Pelhřimovsku.

Ilustrační foto
11. října 2018 - 11:00

Ta sídlí od roku 2016 ve zrekonstruovaných prostorách obecního úřadu. Podle poroty soutěže je takto vytvořené prostředí ideální pro práci s dětmi i dospělými.

Knihovna již 12 let připravuje dvě dětská divadelní představení ročně při příležitosti Dne matek a Vánoc. Vystoupení již přesáhla hranice obce. Děti jezdí rozdávat radost i do přilehlých obcí a základních škol.

Výjimečná je také spolupráce s mateřskou školou. Děti navštěvují knihovnu pravidelně každý týden, učí se čtenářské gramotnosti a vztahu ke čtení. Knihovna zajišťuje neformální vzdělání v podobě počítačových kurzů pro seniory nebo cestopisných přednášek, které připravují cestovatelé z řad místních obyvatel.


"Díky kreativní a profesionální práci nad rámec běžných knihovnických a informačních služeb vzniklo z knihovny příjemné a fungující komunitní centrum obce,“ uvádí zpráva o výsledcích celé soutěže.

Knihovnou roku 2018 se stala Místní knihovna Pavla Křížkovského z Holasovic z Moravskoslezského kraje.

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)