Svátek má: Kamila

Regiony

Velikost textu:

Vítězem Cestářského rodea je Stanislav Váňa z Humpolce

Vítězem Cestářského rodea je Stanislav Váňa z Humpolce

Jednadvacet soutěžících ze čtyř krajů se postavilo na start oblíbené profesní soutěže Krajské správy a údržby silnic Vysočiny s názvem Cestářské rodeo. 

Letošní vítěz Stanislav Vána (uprostřed)
10. září 2017 - 11:00

Po čtyřech letech nadvlády vysočinského fenoména Františka Strohmera se s tratí i doprovodnými disciplínami nejlépe poměřil Stanislav Váňa z cestmistrovství v Humpolci. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Kraje Vysočina.

Druhé místo obsadil Pavel Ouhel z Pelhřimova a i třetí místo zůstává „doma“, tedy v Chotěboři, kam si ho odvezl Petr Jirsa.
 
Dvě desítky soutěžících z Vysočiny, Jihočeského, Libereckého a Pardubického kraje musely projet náročnou tratí ověřující jejich zručnost, osvědčit znalosti v první pomoci a také se předvést s lopatou.

To, co se veřejnosti může na první pohled zdát jednoduché, je ve skutečnosti obrovské umění práce s volantem těžkého nákladního vozu.


Podle soutěžních komisařů se dobrý řidič pozná především podle průjezdu kruhové křižovatky v protisměru, při parkování v improvizované garáži nebo v přesnosti jízdy náročnou tratí.

V těchto úkolech jsou trestné body každoročně udělovány nejčastěji.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)