Svátek má: Brigita

Regiony

Velikost textu:

Do nemocnic a sociálních služeb míří finanční odměny

Do nemocnic a sociálních služeb míří finanční odměny

Kraj Vysočina v následujících dnech rozešle krajským lůžkovým poskytovatelům zdravotní péče a zřizovaným sociálním zařízením v regionu více než půl miliardy korun.

Ilustrační foto
20. května 2021 - 11:00

Finance poskytlo ministerstvo zdravotnictví a ministerstvo práce a sociálních věcí na speciální odměny zaměstnancům za práci v období epidemie koronaviru. Stejně jako kraj mohli o dotaci na odměny požádat i další zřizovatelé nemocnic a sociálních služeb.
 
V případě lůžkových poskytovatelů zdravotní péče požádal Kraj Vysočina o dotaci pro všech pět svých krajských nemocnic a dvě dětská centra v celkové výši 432,7 miliónu korun. Zdravotnickým pracovníkům  bude vyplacena odměna až 75 tisíc korun, a to v závislosti na počtu odpracovaných hodin v období 1. října 2020 až 28. února 2021. Nezdravotničtí zaměstnanci v těchto zařízeních dostanou v případě odpracování celého pracovního úvazku odměnu 30 000 korun. Dotační titul vypsalo Ministerstvo zdravotnictví.

V případě krajem zřizovaných sociálních služeb požádaly příspěvkové organizace Kraje Vysočina Ministerstvo práce a sociálních věcí o 89,4 miliónu korun pro téměř 1700 zaměstnanců.  Pracovníci u zřizovatelů I. kategorie v přímé péči a zdravotní personál budou mít v přímé péči nárok až na 50 000 korun, ostatní zaměstnanci 30 000 korun.


Ve II. kategorii pro ostatní služby to bude 25 000 korun pro zaměstnance v přímé péči a 15 000 korun pro ostatní. Odměny příslušným osobám náleží za období říjen 2020 až únor 2021.

Odměny za pracovní nasazení při výkonu povolání v období pandemie jsou v obou oblastech péče poskytovány opakovaně. Poprvé se tak stalo loni v říjnu, kdy bylo mezi zaměstnance krajských nemocnic rozděleno 393 miliónů korun a zaměstnancům sociálních služeb bylo v srpnu a září vyplaceno téměř 62 miliónů korun.

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: portál Kraje Vysočina)