Svátek má: Izabela

Regiony

Velikost textu:

Holandští evangelíci navštívili Vel.Meziříčí

Holandští evangelíci navštívili Vel.Meziříčí

Způsoby komunikace městské samosprávy s občany, rozvoj města ve složité situaci hospodářské krize.

Velké Meziříčí
22. května 2012 - 06:09
Nebo podnikání cizinců v českých městech. To byla témata besedy starosty Velkého Meziříčí s farníky holandských evangelických církví z Baarnu.

Novinky Vysočina o tom informovala Alena Hortová z kanceláře starosty Velkého Meziříčí.

Osm hostů do Velkého Meziříčí přijelo na základě pozvání místního farního sboru Českobratrské církve evangelické. Vzájemné kontakty trvají již 22 let a Velkomeziříčští se s Holanďany každý rok schází na několik dní.

Letos měli v programu také exkurzi v novém Domově pro seniory, výlet do Pelhřimova a na Křemešník. Besedy se starostou se kromě hostů a jejich českých přátel na pozvání starosty zúčastnili také Sjoerd Van den Berg a Hendrik Van der Tol, tedy Holanďané, kteří žijí a pracují v našem regionu.

"Taková setkání jsou pro radnici přínosná už proto, že slyšíme pohled na práci samospráv od obyvatel evropských měst. Proto každou takovou příležitost vítám, posunuje nás to dál," shrnul starosta Radovan Necid.

„Téma letošního setkání farníků znělo „čas“ a byl mu věnován jeden debatní večer i nedělní bohoslužby. Oboustranně jsme se shodli, že jsme naše letité kontakty utužili a budeme v nich pokračovat. V příštím roce se role vymění, a my se vypravíme do Holandska,“ dodal Pavel Janošík, farář místní Českobratrské církve evangelické.

(vma,foto:arch.)