Svátek má: Otmar

Regiony

Velikost textu:

Meziříčí: Zákaz podomního prodeje i v novém tržním řádu

Meziříčí: Zákaz podomního prodeje i v novém tržním řádu

Na území města Velké Meziříčí začal platit nový tržní řád, který vydala městská rada jako Nařízení města Velké Meziříčí č. 2/2014. I podle něho je prodej mimo zkolaudovanou provozovnu ve Velkém Meziříčí možný pouze ve vyhrazeném prostoru na Náměstí.

Náměstí ve Velkém Meziříčí
20. října 2014 - 11:00

Zachována zůstala také šíře sortimentu prodávaného zboží, tedy ovoce a zelenina, živé dřeviny, živé květiny a jiné rostliny (včetně sazenic a cibulí) a občerstvení s výjimkou alkoholu a tabákových výrobků. Nově stanoví tržní řád dobu prodeje na restauračních předzahrádkách. Informovala o tom Vilma Drápelová z kanceláře tajemníka Velkého Meziříčí.

V tržním řádu zůstává zakotven zákaz podomního a pochůzkového prodeje na celém území města Velké Meziříčí, který se již v praxi osvědčil a nadále by měl sloužit k ochraně občanů města před „vtíravými" prodejci zboží a služeb. Pokud občané zaznamenají tuto nelegální aktivitu kdekoliv ve městě, je třeba rychle jednat a věc oznámit Městské policii nebo Policii ČR tak, aby bylo možné přistihnout prodejce přímo při činu.

Velká oprava průtahu Velkým Meziříčím skončí v říjnu

Tržní řád se nevztahuje na prodej zboží a poskytování služeb při sportovních akcích, historických slavnostech a podobných akcích, prodej zboží pomocí automatů obsluhovaných spotřebitelem, veřejné sbírky organizované dle zvláštního zákona, vánoční prodej ryb, stromků, jmelí a chvojí a velikonoční prodej kraslic a pomlázek. Ty lze na území města Velké Meziříčí realizovat i mimo vymezené tržiště

(iza, Novinkyvysocina.cz, foto: Sokoljan/Wikimedia)