Svátek má: Ondřej

Regiony

Velikost textu:

Dobrá zpráva. Na Vysočině se epidemiologická situace ustálila

Dobrá zpráva. Na Vysočině se epidemiologická situace ustálila

Pravidelné každotýdenní jednání bezpečnostní rady kraje a pracovní epidemiologické skupiny přineslo pozitivní závěry.

Ilustrační foto
13. srpna 2020 - 11:00

Poté, co byla už o víkendu Krajskou hygienickou stanicí se sídlem v Jihlavě upravena mimořádná opatření na Jihlavsku a Telčsku, zůstávají v platnosti pouze opatření pro nemocnice, sociální služby, lékárny, dětské domovy... Vzhledem k dobrému vývoji očekává ředitel KSH Jan Říha, že podobně bude možné rozhodnout i v Pacově.
 
Aktuálně se v Kraji Vysočina od  začátku epidemie nakazilo 436 obyvatel, 336 z nich se vyléčilo a krajští epidemiologové nyní evidují 100 pozitivních pacientů s COVID-19. V krajských nemocnicích Jihlava a Havlíčkův Brod je s COVID-19 aktuálně hospitalizováno 7 pacientů.  

"Dobrou zprávou je, že v našem regionu nejsou žádné příznaky komunitního šíření a neobjevilo se žádné nové ohnisko nákazy. Pokud dopadnou  příznivě středeční testy u klientů Alzheimer centra v Jihlavě, je předpoklad, že by už v pátek mohla Jihlavu opustit i spolupracující armáda,“ informoval Novinkyvysocina.cz hejtman kraje Jiří Běhounek.

Podle hejtmana je aktuální kapacita laboratoří pro testování vzorků PCR i se smluvními zařízeními 460. Pokud by ze strany ministerstva zdravotnictví nebo hlavní hygieničky byl na kraje požadavek testování rozšířit, např. kvůli vyššímu zájmu o testy ze strany samoplátců, je třeba, aby kraji z národní úrovně přišla informace, které další laboratoře poskytnou volné kapacity.

Současná příznivá epidemiologická situace nepředpokládá další svolání Bezpečnostní rady Kraje Vysočina a dále bude aktivní pouze pracovní skupina COVID, jejímž řízením je opět pověřen náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)