Svátek má: Vendelín

Regiony

Velikost textu:

Policie na Vysočině pátrala po stovkách dětí mladších 15ti let

Policie na Vysočině pátrala po stovkách dětí mladších 15ti let

Policisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina vyhlásili za posledních pět let celkem 1917 pátrání po pohřešovaných dětech. Z tohoto počtu se jednalo o 1619 dětí.

Ilustrační foto
23. května 2019 - 11:00

Těm byla nařízena ústavní výchova a tyto děti uprchly ze školských zařízení určených k jejich výkonu nebo se jednalo o žadatele o udělení azylu, kteří opustí v průběhu řízení azylové zařízení.

Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Policie Vysočina.

Z celkového počtu pak bylo pátráno po 370 dětech mladších patnácti let. Aktuálně je Krajským ředitelstvím policie vyhlášeno pátrání po 30 pohřešovaných dětech. Ve všech případech se jedná o děti s nařízenou ústavní výchovou.

Většinu pohřešovaných dětí se podařilo nalézt a byly v pořádku. Důvody jejich zmizení byly různé – nejčastěji se jednalo o útěky z domova, kdy se děti snažily řešit nějaké své problémy, s nimiž si nevěděly rady.


Většina pátrání skončila šťastně a rodiče se se svými dětmi shledali.  Jeden smutný a tragický případ kriminalistům ale dlouho z paměti nevymizí.

Jedná se o případ z roku 2013, kdy byla pohřešována šestnáctiletá Petra z Jihlavska. Tato dívka byla nalezena mrtvá. Za její brutální vraždu byli pravomocně odsouzení tři pachatelé.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: PČR)