Svátek má: Kryštof

Regiony

Velikost textu:

Nová dráha pumptracku v Novém Městě na Moravě

Nová dráha pumptracku v Novém Městě na Moravě

Nejen milovníci adrenalinu, horských kol a BMX už mohou oficiálně užívat nově postavenou dráhu pumptracku ve Vysočina Areně v Novém Městě na Moravě.

Pumptracková dráha v Novém Městě na Moravě
4. května 2019 - 11:00

Po zhruba půlročním zkušebním provozu bude v pátek 3. května 2019 atraktivní adrenalinová trať oficiálně otevřena a stane se součástí cyklodestinace Novoměstsko. Největší pumptrack na Vysočině vyrostl i díky téměř dvoumilionové dotaci Kraje Vysočina. Náklady na výstavbu dosáhly přibližně 2,8 milionu korun.
 
Výstavbou pumptracku se nejen rozšířila nabídka sportovní a volnočasové infrastruktury pro obyvatele ze spádové oblasti, ale také se očekává zatraktivnění cyklodestinace Novoměstsko v konkurenci dalších areálů zaměřených na milovníky terénní cyklistiky, zejména pak v cílové skupině rodin s dětmi.

„Dotace Kraje Vysočina výrazně přispěje k rozvoji cestovního ruchu v tomto regionu,“ uvedla pro Novinkyvysocina.cz Jana Fischerová, náměstkyně hejtmana pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů.Pumptracková dráha ve Vysočina Areně v Novém Městě na Moravě je určena nejen začínajícím, ale i pokročilým a zkušeným jezdcům, mohou ji využívat i odvážní in-linisté, jezdci na koloběžkách i odrážedlech. Provoz trasy je v případě příznivého počasí celoroční.

Umístění tratě přímo v areálu Vysočina Areny (nad biatlonovou střelnicí) bylo zvoleno záměrně, v návaznosti na ostatní infrastrukturu a zázemí pro návštěvníky - parkoviště, sociální zařízení, půjčovna a servis kol, tzv. test centrum nebo občerstvení.
 
Část pumtracku v novoměstské Areně bude poslední květnový víkend součástí trati Světového poháru horských kol, atraktivní místa náročného úseku jsou zařazena do rozkresu kamer České televize a jejich zdolávání bude patřit k vrcholu Světového poháru.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)