Svátek má: Valdemar

Regiony

Velikost textu:

Muž zaparkoval auto, po návratu v něm našel krajtu

Muž zaparkoval auto, po návratu v něm našel krajtu

Velké překvapení čekalo na majitele vozidla Audi, když v pondělí 22. září pár minut před pravým polednem otevřel na parkovišti na ulici Havlíčkova v Horní Cerekvi kapotu svého vozu. Kolem motoru měl omotanou krajtu.

V motoru auta se ukrývala krajta
24.září 2014 - 19:02

Muž se nejprve pokusil hada odchytit sám, to se mu nepodařilo, a tak na místo přivolal pelhřimovské profesionální hasiče. Had na jejich příjezd ale nečekal. Hasiči museli vůz nadzvednout a krajtu nakonec objevili u převodovky. Celý odchyt trval téměř hodinu a půl. Hada následně hasiči převezli do zoo v Jihlavě. Novinkyvysocina.cz o tom informovala mluvčí hasičů Petra Musilová.

Právě v jihlavské zoologické zahradě absolvovali hasiči z Vysočiny začátkem letošního roku velmi důkladné školení, v rámci kterého je odborníci seznamovali s jednotlivými druhy hadů a v praktických  ukázkách názorně prezentovali postupy při jejich odchytu.

Žhář zapálil stoh slámy v Jihlavě, škoda je 65 tisíc

Hasiči na Vysočině každoročně zasahují u přibližně desítky odchytů hadů. Ve většině případů se jedná o neškodné užovky, které následně vypustí do volné přírody. V několika případech se ale hasiči setkali s jedovatými zmijemi i s exotickými hady.

(iza, foto: HZS KV)