Svátek má: Vladimír

Regiony

Velikost textu:

Třebíč: Rozhledna na Pekelném kopci se otevře 17. října

Třebíč: Rozhledna na Pekelném kopci se otevře 17. října

Práce na rozhledně na Pekelném kopci u Třebíče jsou zdárně dokončeny a v minulých dnech proběhla jednání o předčasném užívání a zpřístupnění rozhledny návštěvníkům.To by se mohlo uskutečnit v pátek 17. října.

Vizualizace rozhledny
14.říjen 2014 - 08:00

Informoval o tom web města Třebíč. „Obrací se na nás mnoho návštěvníků a občanů města, kdy bude konečně zpřístupněna a otevřena rozhledna na Pekelném kopci. My samozřejmě o tom víme a informace, že na podzim tohoto roku bude rozhledna zpřístupněna, je pravdivá. Abychom mohli rozhlednu zpřístupnit, museli jsme se informovat u poskytovatele dotace, jelikož rozhledna je dílčí součástí projektu Výstavba rozhledny na Pekelném kopci a TouristPoint Třebíč, která zahrnuje, kromě rozhledny a TouristPointu v Národním domě, také odpočívadla po cestě na rozhlednu a směrové informační tabule,“ nastínila situaci kolem rozhledny místostarostka Marie Černá.

Celý tento projekt se zrodil jako myšlenka ve svazku obcí Mikroregion Třebíčsko. Mohl vzniknout také díky aktivním představitelům členských obcí, kteří pomohli s jednáními s vlastníky pozemků i vyjádřeními kolem stavby rozhledny. Investici převzalo město Třebíč jako člen Mikroregionu Třebíčsko také proto, že chce rozhlednu zařadit jako další lákadlo pro aktivní turisty.

„Je potvrzeno z ROP Jihovýchod, že můžeme zpřístupnit rozhlednu jako dílčí část celého projektu s tím, že v úterý 14. října proběhne místní šetření za účasti stavebního úřadu a všech dotčených orgánů a pokud budou splněny všechny podmínky, tak by mohlo dojít k tzv. předčasnému užívání rozhledny, protože kolaudace může nastat ve chvíli, kdy budou všechny části projektu dokončené,“ dodala Marie Černá.

Třebíč: V kříži na Litoltově ulici se našel poklad

Pokud dopadne místní šetření dobře a budou splněna také veškerá bezpečnostní pravidla, tak by rozhledna mohla být zpřístupněna od 17. října 2014 veřejnosti.

(iza, Novinkyvysocina.cz, foto: arch.)