Svátek má: Valdemar

Regiony

Velikost textu:

Třebíč: Hrotovická ulice projde komplexní rekonstrukcí

Třebíč: Hrotovická ulice projde komplexní rekonstrukcí

Hrotovická ulice v Třebíči projde komplexní rekonstrukcí. Oprava ulice v úseku od nadjezdu u nemocnice“ až  po křižovatku se Žďárského ulicí bude zahájena v termínu mezi 16. až 20. srpnem. Vše by mělo být hotovo do 31. října.

Ilustrační foto
5.srpen 2014 - 07:31

Informovala o tom Markéta Kabátková, vedoucí odboru kanceláře starosty a místostarostů Třebíče. „Harmonogram oprav předpokládá uzavírku na dva úseky po polovině vozovky s tím, že v první fázi bude doprava ve směru centru města – Horka-Domky přes Nádražní ulici a Znojemskou ulici, v opačném směru bude Hrotovická ulice průjezdná,“ přibližuje vedoucí odboru dopravy Aleš Kratina.

Autobusy městské autobusové dopravy budou využívat kvůli další uzavírce na Nádražní ulici jako náhradu ulici Sokolská. Po celou dobu realizace by měl být zachován příjezd do areálů firem v okolí Hrotovické ulice.

„Občanům a návštěvníkům města směřujících po silnici II/351 směrem na Dukovany či opačným směrem doporučujeme využívat trasu přes Číměř a Vladislav po opravené silnici I/23,“ doporučuje Aleš Kratina. Využitím této trasy se omezí možnosti vytvoření kolon v prostoru Spojovací ulice.

Třebíč: V bazilice sv. Prokopa natáčela ČT film Jan Hus

Úpravy termínu uzavírky jsou možné s ohledem na postup prací.  Zprůjezdnění Hrotovické ulice je plánováno na 31. října.

(iza, foto: arch.)