Svátek má: Valdemar

Regiony

Velikost textu:

Maminky v jihlavské nemocnici se učí kojit na tabletu

Maminky v jihlavské nemocnici se učí kojit na tabletu

Jihlavská nemocnice má pro maminky ve zdejší porodnici připravenou novinku. Veškeré informace o kojení jim po edukaci sestřičkou ukážou pohodlně na tabletu. Díky nové technice se tak vše zjednodušilo pro pacientky i personál.

Jihlavská nemocnice
17.červenec 2014 - 11:01

Informovala o tom mluvčí jihlavské nemocnice Monika Zachrlová.

Po porodu je důležitý kontakt matky s dítětem a k tomu neodmyslitelně patří kojení. Novopečená maminka kojí pod dohledem zdravotní sestry, která je pomocnou rukou a poradí, pokud by potřebovala pacientka pomoc. Aby byly veškeré informace ucelené, dva až tři dny po porodu má maminka na pokoji video, kde má vše názorně ukázané a pokud by jí bylo cokoli nejasné, doptá se zdravotních sestřiček dětského oddělení, které poradí a vysvětlí.

Doteď se pouštěly filmy v televizích, které se na pojízdných stolečcích přemisťovaly do jednotlivých pokojů. Nyní budou mít pacientky větší pohodlí: „Tablet si můžou pustit a obsluhovat i přímo v posteli. Použít lze i sluchátka, pokud budou chtít,“ vysvětluje vedoucí ICT jihlavské nemocnice David Zažímal.

Neslyšící pacienti v Jihlavě se mohou spojit s tlumočníkem

Novinku si pochvaluje také personál: „Nemusíme složitě převážet televize a je to pohodlnější pro pacientky, takže je rozhodně novinka užitečná,“ doplňuje vrchní sestra dětského oddělení Simona Hájková.

(iza, foto: arch.)