Svátek má: Kamila

Regiony

Velikost textu:

Lípu republiky zasadila pravnučka TGM Charlotta Kotíková

Lípu republiky zasadila pravnučka TGM Charlotta Kotíková

Oslavy všeho dobrého i poučného, co se stalo v uplynulých 100 letech na území Československa zasáhly každého ze současné populace.

Ze slavnostního aktu sázení lípy
27. října 2018 - 11:00

V případě Kraje Vysočina se neomezily pouze na jednu jedinou oslavu. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Kraje Vysočina.

Díky aktivitě a podpoře vedení Kraje Vysočina, statutárního města Jihlavy a ve spolupráci s rektorátem Vysoké školy polytechnické Jihlava podařilo uvést v život jedinečný vzpomínkový projekt Proletí 100letí... a zasazením Stromu republiky mezi vzrostlé stromy v parku Vysoké školy polytechnické Jihlava byla udělána pomyslná tečka za oslavami kulatin.
 
K úkolu zasadit lípu – Strom republiky byl přizván hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, primátor statutárního města Jihlavy Rudolf Chloupek a rektor Vysoké školy polytechnické Jihlava Václav Báča a také dvě dámy: J. E. velvyslankyně Kanady paní Barbara C. Richardson a pravnučka T. G. Masaryka paní Charlotta Kotíková.


„Přála bych lípě, aby ji nezasáhlo globální oteplování, aby prospívala a rostla tu pro budoucí generace, silná a košatá,“ dojatě komentovala sázení lípa Charlotta Kotíková. „Přál bych si, aby dalších sto let byli lidé v celé republice spokojení, družní a přátelští stejně jako u nás  na Vysočině,“ vzkázal hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.


Vysazení Lípy republiky zapadá do konceptu celokrajské aktivity k níž vyzvala Agentura Dobrý den Pelhřimov. Po území Kraje Vysočina budou v těchto dnech zasazeny stovky pamětních lip. Po zasazení poslední budou vyhlášeny českým rekordem.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)